Kombi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Kombi Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Kombi bakımı için servisini eve davet ettiğimizde mutlaka bu işlem sırasına göre kombi bakımı nasıl yapılır bilmeniz gerekmektedir. Bilinçli bir tüketici doğru kombi bakımı nasıl olur bilmelidir.
Öncelikle kombimizin bütün kapaklarının sökülmesi gerekmektedir sonrasında kombilerimizin üst kısmında bulunan kombi fan motorunu sökerek temizlenmeli ve yıkanması gerekmektedir. Evininiz müsait ise hava basıncı yüksek olan kompresör yardımı ile müdahale edilebilir. Pislikle dolan kombi fan motorunun kanatların temizlenmesi gerekmektedir. Bu fan motorunun çalışma kalitesi ve çalışma ömrünü uzattır ve kombilerimizin daha sessiz çalışmasına mutlaka yardımcı olur.

Hermatik ve yoğuşmalı kombilerde kombi fan motoru yanan zehirli gazı tek dışarıya atan parçadır kontrolü ve bakımı çok önemlidir.Kombinin ve bütün tesisatın içinde ki suyu boşaltmak gerekmektedir. Banyolarımızda yerde bulunan yada balkonlarımızdaki tahliye vanası bu işe yarar. Kombinin altında duran beyaz plastik veya bakır borularına bağlı olan 4 adet duvara montaj edilmiş ve üzerinde kırmızı ,mavi renkli vanalar vardır.

Bu tesisat boruları 1.2.3.4 olarak düşünür isek 1 numaralı en solda ki boru tesisat gidiş borusudur,2 numaralı boru ise ihtiyaç sıcak su borusudur 1/2 ölçüsü çapındadır 3 numaralı pvc boru ise tesisatımıza gelen temiz su vanasına bağlı olan temiz su borusudur . 4 numaralı en sağda bulunan pvc borunun üzerinde ise tesisat suyu filtresi mevcuttur bu filtrenin kombi bakımı esnasında mutlaka temizlenmesi gerekmektedir işte bu esnada peteklerinizin kirli tıkalı olduğunu anlayabilirsiniz zaman içeresinde aşağıya çöken pislik, tortu, çamuru daha net görebilirsiniz.


Kombinin en arkasında bulunan genelde gri ve yuvarlak şekilde olan kombi genleşme tankının hava basıncıda kontrol edilmelidir Şayet kombi genleşme tankının içerisnde ki havayı tutan si bop araba lastiklerinde bulunan si bop yapısı ile aynıdır genleşme tankının havası kaçmış olabilir Kombi genleşme tankının artık görevini yapamaması büyük sorunlara yol açar ve pahalı bir yedek parçadır.
kombinin su basıncı 1,5 bardan devamlı aşağıya düşer ve su akıtır ,kombi genleşme tankı peteklerin ısınmasında büyük rol oynar. Kombi Yanma odasının kapağını sökerek ana esanjörün bağlı olduğu Lamelerin arasında ki tozları elektirk süpürgesi yardımı ve fırça ila temizlenmelidir alevin oluştuğu buji ve iyonizeysen çubuğunun da mutlaka zımparalayarak temizlenmesi gerekmektedir bu işlemde çok önemlidir. Bakım esnasında kombinin Bütün kapaklarını söktüğümüz için içeride yanan alev boyu yüksekliğini de kontrol ederiz minimum-maksimum ayarlanıyapıyoruz

ONLİNE SERVİS

Gün boyunca istediğiniz saatte randevu alabilir,
Ürününüzün arızasını tam olarak tanımlayabilir,
Servisin sizi ziyaret edeceği en uygun gün ve saati belirleyebilir,
Ürününüzün en kısa sürede onarılmasını sağlayabilirsiniz.

Uzman Kombi Özel Yetkili Servislerinden Online Olarak Bir Ziyaret Ayarlayın

Online servis kaydı oluşturmak size zaman kazandırır.

Tüm sorularınız için 0216 344 10 10 Kombi Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz!