Baymak Kombi Resetleme Nasıl Yapılır ?

Kombi Resetlemesi

Kombimizin üzerinde bulanan ekrandaki yazılara dikkat etmemiz gerekir mesela Baymak marka kombilerde E10 arızası çıkabilir. Analog kombilerde ise arıza ikaz ışığı yanabilir. Bu ikaz ve hata kodları kombiniz de bir arıza olabileceğini gösterir ve kombi hiçbir suret ile çalışmaz. Bazen kombiler yalancı arıza diye tabir ettiğimiz hatalara düşebilir. Bu yalancı hata veya arızadan kombinize reset atarak kurtarabilirsiniz.
Kombilerin marka ve modeline bağlı olarak değişiklik gösteren düğmelerden reset (yeniden başlatma) işlemini yapmalıyız. Genelde kombilerin üzerinde RESET düğmesi R işaretilye gösterilir. Eğer çevirmeli tip buton var ise R işaretine çevirerek reset işlemini yapabilirsiniz. Eğer basmalı R butonu var ise 3 saniye basılı tuturak kombimizin resetlenmesini sağlıyabilirsiniz.

Kombinin çalışmaması durumunda yukarı da belirttiğimiz kombi elektrik kontrolü, doğalgaz vanası kontrolü, kombi su basınç seviyesi kontrolü, kombi resetleme gibi genel senaryoları uygulandığı halde kombi gene çalışmıyor ise doğru dürüst güvenilir vergi kaydı olan bir kombi tamir servisi çağırarak kombinizin neden çalışmadığını tespit ettirebilirsiniz. Bu konuda İstanbul’daki müşterilerimize hızlı, ekonomik ve garantili çözümler sunmaktayız.

Kombimizde çıkabilicek bazı arızalar; -Kombi Ekran Kartı Arızası
-Kombi Ana kartı Arızası
-Ateşleme Trafosu Arızası
-Limit Emniyet Termostatı Arızası

ONLİNE SERVİS